Chihuahua beslenmesi nasıldır?

İnsanların kullanıldığı gıdalar genellikle köpekler için uygun değildir, besin diğeri çok düşük, hatta tehlikeli olabilir.

Örneğin fındık yüksek fosfor oranı içeren bir yiyecek, köpeklerde zaman içresinde böbreklerde taşlarının oluşumuna ve kemik dokusunda bir takım bozukluklara neden olabilir (kemiklerde deforme ve kırılganlıklara yol açar).
Ceviz ve çikolata köpekler için zehirlidir. Soğan, özellikle çiğ, anemiye yol açabilir, soğanın içinde bulunan madde köpeklerde kırmızı kan hücrelerini yok ediyor.
Yüksek protein ve fibrin oranı içiren baklagiller, bağırsak mikro florası’nın aktivite artışı, mide şişkinliği ve aşırı gaz oluşumuna, mide kramplarına ve ağrısına neden olmaktadır.
Soya ise midesinde protein emilimi engelliyor.
Tatlı biber midesinde ülsere yol açabilir. Tuzlu gıda, füme et ve balık, tansiyon artışı ve böbrek hastalıklarına yakalanma riskini arttırıyor.
Tuzlu, baharatlı ve yağlı kızartılmış veya ızgara etler de köpekler için uygun bir gıda değildir.
Şeker içeren gıdalardan kesinlikle kaçınılması gereklidir. Yetişkin köpekler taze sütü hazım edemezler ve ishal olurlar. Sadece az yağlı yoğurt ve az yağlı ekşimek onlar için yararlıdır. Kemiklerden; özellikle ince tavuk, diğer kuş ve tavşan kemikleri köpeklere kesinlikle verilmez.

Chihuahua beslenmesi nasıldır? hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz

Menü