Cocker köpeği çocuklarla anlaşabilir mi?

Cocker köpeği çocuklarla anlaşabilir mi hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Spanyel köpeklerinin tamamında olduğu gibi, İspanya kökenli olan Amerikan Cocker Spaniel ırkının kökenleri 1800’lü yıllara dayanıyor. Bu yıllarda İspanya’da av ve ev köpeği olmak üzere iki farklı türde üretilen köpeklerden, ev köpeği olan kısma dahil olan bu ırk, ilerleyen yıllarda su ve kara spanyeli olarak da ikiye ayrıldı. Amerikan Cocker Spanyeli ise kuş avlama yetenekleri sayesinde, “avcı köpeği” manasına gelen “cocker” ismini almayı başardı.

Amerikan Cocker Spanyelleri 1800’lü yılların sonundan itibaren tüm dünyada yayılmaya ve tanınmaya başladı. Kısa süre içerisinde halk arasında da popülerlik kazanan bu ırk, insanlar için oldukça iyi bir dost olmayı başardı.

Amerikan Cocker Spanyel köpekleri, belki de dünyanın en iyi korunan safkan ırklarından biri. Tarih boyunca üreticiler tarafından özel olarak ilgi gören ve araştırılan bu ırk, sürekli geliştirilerek üretilmiş. Bu özelliği sayesinde, türün karakteristik özellikleri korunmayı başarmış.

Sesli iletişim kurmaktan çok hoşlanan Amerikan Cocker Spaniel sık sık havlayabilir. Havada uçan kuşlara, etrafta sallanan iplere ve hiçbir şey yoksa bile boşluğa havlayabilen bu ırk sahibine zor anlar yaşatma potansiyeline sahip.

Oldukça nazik bir karaktere sahip olan bu köpekleri eğitirken sert davranmamaya özen gösterin. Dost canlısı ve nazik yapıları, sert davranılması halinde köpeğinizi strese sokabilir.

Amerikan Cocker Spanyellerinin popüler olmasındaki en önemli nedenlerden biri de çok iyi aile köpekleri olmaları. Dost canlısı, nazik ve sakin karakteri sayesinde, çocuklarla oldukça iyi geçinebiliyor.

Cocker köpeği çocuklarla anlaşabilir mi hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü