Cocker köpeği nasıl beslenmelidir?

Cocker köpeği nasıl beslenmelidir hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Cocker Spaniel ırkının geçmişi 1300’lü yıllara kadar dayanmaktadır. Gaston Phebus adlı ressamın çizdiği resimlerde bulunan figürler arasında bu ırkında olduğu gözlemleniyor. Cocker cinsi yıllar geçtikçe farklı farklı türlere ayrılmıştır. Bunlar Clumber, Sussex, Welsh Springer, İngiliz Springer, Field, İrlanda Su Spanieli ve Cocker olarak bilinmektedir. Burada ismi geçen tüm türler İngiltere’de ortaya çıkmış olan Spaniel türünden meydana gelmiştir. İngiliz Cocker ırkı 1940 yılında Amerika ve Kanada Köpek Kulüpleri tarafından ırk olarak kabul edilmiştir. Bu ırk narin ve hareketli yapısı sebebiyle günümüzde ev ortamında bakım için en fazla tercih edilen köpekler arasında bulunuyor.

Cockers’ların beslenmesi yapılırken, sahipler porsiyon büyüklüğünü sıkı bir şekilde izlemeli ve beslenme rejimine sıkı sıkıya uymalıdır. Yavru bir resepsiyon için ortalama 4-5 yemek kaşığı yemek verilir, yetişkin bir köpek 1.5-2.5 bardak ortalama kullanır.

Cockers kuru gıda, doğal gıda veya ilk iki türü birleştirip karışık beslenme kullanabilirsiniz. Ülkemizde, tüm seçeneklerin taraftarları vardır ve seçim sadece köpeğin sahibine aittir. Ancak daha sık olarak, daha uygun bir şekilde – endüstriyel mamalar ile beslemesi tercih edilir. Karışık tipte, kuru gıda diyetine hazır ıslak, konserve ve / veya doğal yiyecekler eklenir. Bir insan için yararlı olan her şeyin köpekler için hayati önem taşıdığını hatırlamaya değer.

Cocker köpeği nasıl beslenmelidir hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü