En küçük köpek ırkı hangisidir?

En küçük köpek ırkı hangisidir hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Dünyada çok farklı ve çeşitte köpek ırkları var. Hepsi de kendine has bir özellik ve karaktere sahip. Büyük köpek cinsleri olduğu gibi, küçük köpek cinsleri, süs köpekleri, av köpekleri, çoban köpekleri, bekçi köpekleri gibi daha sınıflandırabileceğimiz bir çok köpek ırkı, dünyamızda yaşamaya devam ediyor. Bu cinsler arasında Sivas Kangal Köpeği gibi 150 kilo ağırlığına yaklaşan köpekler olduğu gibi, 1 kilogramdan daha az kiloya sahip ırklar da bulunuyor.

Pomeranian türü

Harika bir görünüşe sahip olan Pomeranian türü, diğer türlerin arasında kendini açıkça fark ettirebilecek bir güzelliğe sahiptir. Oldukça minik ve sevimli olan bu muhteşem köpek türü, dünyanın en küçük köpek türleri arasındadır.

Pomeranian türü, kolaylıkla eğitilebilir. Zeki olduğu kadar sakin bir yapıya da sahip olan bu sevimli köpek türü, harika bir ev ve oyun arkadaşıdır. En fazla 20 cm uzunluğuna ulaşabilen boyu ile minik sayılabilecek bu güzel canlılar, ağırlık olarak ise en fazla 3.5 kg’a ulaşabilmektedir.

Şivava türü

Yaşam koşullarına göre 14-18 yıl arası bir ömür yaşayan Şivava türü, genellikle kahverengi, beyaz ya da mavi gibi renklerde tüylere sahip olabilirler. İnce bir tüy ve deri katmanına sahip olduğundan çabuk üşüyebilirler. Bu nedenle sıcak ortamlarda bulunmaları gerekmektedir. Küçük burun yapısına sahip olmaları sebebiyle çeşitli hırıltılar çıkartabilirler.

Yorkshire terrier türü

Minik vücudu ve oldukça uzun olan harika tüyleri sırtındaki çizgiden olmak üzere iki tarafa ayrılmaktadır. Genellikle siyah ve ten rengi olarak dünyaya gelen Yorkshire terrier türünün, büyüdükçe renkleri değişmekte ve bu tür arasında ağırlıklı renk olan çelik mavisi rengine bürünmektedir.

Yorkshire terrier türü, yaşam koşullarına bağlı olarak 12-15 yıl arası bir yaşam süresine sahiptir. Ortalama olarak 3-4 kg arası bir ağırlığa sahip olan bu türün boyu ise genellikle 15-18 cm arasıdır.

Pug türü

Pug türü, 30-36 cm arasında bir uzunluğa sahiptir. Ağırlık olarak ise erkekler 6-9 kg arası olabilirken dişilerde bu sayı 6-8 kg olarak değişmektedir. Yaşam koşullarına bağlı olarak 12-15 yıl arası bir yaşam süresi vardır.

En küçük köpek ırkı hangisidir? hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Menü