En uysal kedi ırkı nedir?

En uysal kedi ırkı nedir hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Kedi cinsleri, uzun yıllardır insanların en yakın dostu olmayı başarmış ve evcilleştirilmiş hayvanlardır. Evinize geldiğinizde sizi karşılayacak minik bir dostunuzun olması için evinizde cins kediler ya da tüylü kediler beslemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca çocuklu ailelerin de evinde hayvan beslemesi, çocukların ruhsal gelişimi açısından önemlidir.

Kedilerin köpeklerden daha bağımsız olduğu inkar edilemez olsa da, bazı kedi ırklarının diğerlerinden daha sevimli olduğu ve söz konusu kucaklamaları için insanlara güvendiği bilinmektedir.

Hemen hemen tüm kediler uysal olsa da en uysal 10 kedi türü şu şekildedir:

Scottish Fold 

Devamlı sevmek isteyeceğiniz, kucağınızdan bırakmak istemeyeceğiniz kedi cinsi arıyorsanız, Scottish Fold tam size göre. Sevimli görüntüsü ve akıllı hali ile kısa sürede bulunduğu ortama uyum sağlar. Sevecen yapısı ile aile bireylerine kendini kolayca sevdirir. Scottish Fold kedi cinsi, evde yalnız kaldığı zaman da sıkılmaz.

Ragdoll Kedisi

Bu kediler kelimenin tam anlamıyla “yavru kediler” olarak bilinir çünkü kucaklaşmak istemek gibi köpek benzeri özelliklere sahiptirler. Ragdolls isimlendirilir çünkü kollarında topaklanarak tutulmak isterler.

Tonkinese (Tonkin) Kedisi

Bu akıllı kedi ırkı çok seslidir. insanlarıyla tam bir konuşma yaptıkları biliniyor ve bu konulara sahip olurken, kucaklaşmayı seviyorlar.

Birman Kedisi

Gözleri mavi olan bir kedi cinsidir. Sahibine çok düşkün olduğu kadar kucakta durmayı da çok sever. En sakin kedi cinsleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Sifenks Kedisi

Bu kedi ırkı sıcak olmayı sever. Bu sebepten kucakta durmayı çok severler.

Bombay Kedisi

Bu kediler için iyi niyet elçisi denir. Kimseyi yabancı bilmezler. Hemen herkesle iyi anlaşabilirler.

Maine Coon Kedisi

Sessiz, dost canlısı ve insanlara bağlı olan bucins kedi oldukça fazla bakım gerektiriyor. Uzun tüylerini tek başına temizleyemedikleri için sahiplerinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Hareketli yapıları olduğu için genellikle hareketli insanlar tarafından tercih edilir.

Burmese (Birmanyalı) Kedisi

Burmese Kedisi, çok sosyal olmasıyla bilinir. Yumuşak huylu ve sevecendir.

Kurilian Bobtail

Kurilian Bobtail cinsi kediler, arkadaş canlısıdır.

Siyam Kedisi

Sevgi dolu olan siyam kedileri aynı zamanda konuşmayı çok severler. Arkadaş canlısı bir yapıları vardır.

En uysal kedi ırkı nedir? hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

 

Menü