Hangi köpek ırkları uysaldır?

Hangi köpek ırkları uysaldır hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

İnsanlar günümüzün yaşam stresinden biraz uzaklaşmak ve yeni bir ev arkadaşı edinmek için devamlı olarak “uysal köpek cinsleri” konusunda araştırma yapmaktadır. Her zaman evcil hayvan almak isteyen insanların köpek beslemeyi  çok isteseler de köpek bakım sorumlulukları yüzünden vazgeçebiliyorlar. Evde köpek beslemek yerine daha küçük ev hayvanlarına yönelebiliyorlar. Ancak bazı köpekler sanıldığının aksine tamamen eve uyum sağlayabilecek ırklardır.

Minyatür Schnauzer ırkı

Çocuklar, insanlar ve diğer hayvanlarla iyi anlaşan bu ırk tanımadığı insanlara karşı utangaç olabilir. Apartman ve ev içinde beslemek için çok uygun bir ırktır. Bazen agresif ve inatçı olabilirler. Köpek eğitimi alabilirler. Ortalama olarak yaşam süresi 12 ile 15 yıl arası olmaktadır.

Fransız Bulldog ırkı

Fransız Bulldog ev ortamında mutlu bir yaşam sürecektir. Hevesli ve heyecanlı bir yapısı vardır. Çocuklar için iyi bir oyun arkadaşıdır ve aynı zamanda yetişkinlerle de iyi vakit geçirir. Meraklı yapısı ile pek çok evde ev arkadaşı olarak yaşamlarını sürmeye devam eden Fransız Bulldog köpeklerinin ortalama ömürleri 10 ile 12 senedir.

Shar Peis ırkı

Diğer köpeklerle ve çocuklarla iyi anlaşabilirler. Yabancılara saldırmazlar yalnızca tanıyana kadar havlayabilirler. Sahibine çok hızlı bağlanırlar. Diğer köpeklerle anlaşabilmesi için kesinlikle eğitim ve sosyalleştirme süreci yaşamalıdır. Boyut olarak orta boylu köpekler kategorisinde olabilecek olan bu ırkın yaşam süresi ortalama olarak 9-11 yılları arasındadır.

Shar Peis ırkı

Doğru köpek eğitimi alabilirse eğer diğer köpeklerle ve çocuklarla iyi anlaşabilirler. Yabancılara saldırmazlar ama onları tanıyana kadar havlama tepkisi gösterirler. Ailesine çok hızlı bağlanır ve onlardan asla ayrılmak istemez. Diğer köpeklerle anlaşabilmesi için kesinlikle eğitim ve sosyalleştirme süreci yaşamalıdır. Boyut olarak orta boylu köpekler kategorisinde olabilecek olan bu ırkın yaşam süresi ortalama olarak 9-11 yılları arasındadır.

Dalmaçyalı Köpek Irkı

Bu ırk son derece sosyal, çevik, güçlü ve dost canlısıdır. Oldukça sevimli olan bu ırk çalışkanlık ve dayanıklılık özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Enerjisi ve oyun severliği sayesinde çocuklar ile eğlenceli vakit geçirebilir.

Hangi köpek ırkları uysaldır? hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü