Kedilere kum eğitimi nasıl verilir?

Kedilere kum eğitimi nasıl verilir hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Öncelikle kedimize kedi tuvaletini veya kum kabını nasıl kullanacağı hakkında eğitim vermelisiniz. Kedinizin tuvaletini yapacağı bi yer arayışına girdiğini farkettiğiniz an hemen alıp kedi tuvaletine yerleştirin. Ayrıca sabah saatlerinde , gece yatmadan önce ve yemek sonralarında da onu tuvaletine götürerek daha fazla alışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu işlemlere kediniz tuvalete kendisi gitmeyi öğrenene kadar devam etmelisiniz. Yaklaşık 1 hafta veya daha kısa süresinde kediniz tuvaletine alışmış olacaktır , bu aşamadan sonra bırakın bu işlemleri kendisi yapsın. Daha rahat ve konforlu hissetmesi için koku tutmayan ve topaklanmayan kedi kumlarını tercih edebilirsiniz.

Yavru kedinizin evin içinde istediği yere koşmasına izin vermeyin – en azından ilk etapta. Bunu yaparsanız farkında olmadan ona altına yapabileceği sınırsız alan sunmuş olursunuz. Kedinizi aldıktan sonra onu olabildiğince en çok vakit geçirdiğiniz odada tutmaya çalışın. Tek taşta iki kuş: Hem sizinle beraber vakit geçirmesini onda alışkanlık haline getirir, hem de olur da “yapacak” olursa gözünüzü üstüne tutmuş olursunuz. Evinizi ilk birkaç gün çiş ve kaka istilasından kurtarabilmek için yatak odası kapılarını kapalı tutmaya çalışın.

İlk etapta yapmanız gereken şey minik dostunuzu nazikçe kedi tuvaletine koymak: Yemeğini tamamladıktan birkaç dakika sonra ve uykusundan uyandıktan birkaç dakika sonra olmak üzere. Kediniz tuvaletin içindeyken onu rahat bırakın ve etrafı koklamasına, neyin nerede olduğunu anlamasına izin verin.

Kedilerin kumu genel olarak üç haftada bir tamamen değiştirilmeli ve kum kabı suyla iyice yıkanmalı, dezenfekte edilmelidir. Fakat günlük olarak kürekle üzerindeki dışkılar alınmalıdır.

Kedilere kum eğitimi nasıl verilir hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü