Köpek eğitimi nasıl verilir?

Köpek eğitimi hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Isırma eğilimi yüksek olan köpek cinslerini, yavruluktan itibaren insanlarla bir arada tutmak oldukça önemlidir. Pitbull, Dogo Arjantin, Rottweiler ve Doberman gibi güçlü köpek cinsleri, küçüklükten itibaren sosyal yaşama adapte edilmesi durumunda insanlara ve diğer evcil hayvanlara karşı son derece sevecen, oyuncu ve dost canlısı olabilmektedir.

Her köpek tasmada nasıl yürümesi gerektiğini öğrenmelidir.  Köpeğinize tasma eğitimi verirken onu önce tasması ile tanıştırmalı, arından da tasması takılı iken nasıl yürümesi gerektiğini öğretmelisiniz.

Köpeklere sosyalleşme eğitimi vermek demek, onu yeni insanlar, yeni hayvanlar ve yeni yerler ile tanıştırma konusunda alıştırmak demek. Ona yeni insanları ve yeni hayvanları kabullenmeyi eğitebildiğiniz zaman gerçek anlamda başarılı bir sosyalleşme eğitimi vermiş sayılırsınız.

Köpeğinize komut eğitimi kazandırmak için her daim sabırlı, nazik ve tutarlı olmanız gerekmektedir. Örneğin ona bir kere komut verin ve anlayabilmesi için yön gösterin. Bu bir tuvalet yada yemek komutu olabileceği gibi “otur, kalk, gel, dur, dikkat” gibi eylemlerde olabilir. Genellikle yavru köpekler bu komutları anlamakta zorluk çekecektir. Bu sebeple köpeğinizi yavru köpek eğitim merkezine göndermeniz büyük fayda sağlayacaktır.

Yavru köpeğinize köpek eğitim kafesi düşünüyorsanız eğer, elinize aldığınız kuru mamaları kafese atabilirsiniz. Bir süre sonra kafese gidip yiyecek bir şeyler var mı diye merak edecektir. Bir süre sonra yemeğini orada verebilirsiniz. Böylelikle o kafesin kötü bir yer olmadığını, uyku ve dinlenmek için kullanabileceği bir ev olduğunu anlayacaktır.

Köpek eğitimi nasıl verilir hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü