Amerikan Bobtail

Amerikan Bobteyli nadir olan cins içinde yerli kedi 1960’ların sonunda geliştirilmiştir. Normal bir kedinin kuyruğunun uzunluğunun yaklaşık üçte biri ile yarısı kadar olan güdük “kuyruklu” kuyruğu için en dikkat çekicidir. Bu, Manx kedisine benzer şekilde kuyruk gelişimini etkileyen bir kedi vücut tipi genetik mutasyonun sonucudur .  Benzer isme ve fiziksel türe rağmen cins Japon Bobtail ile ilişkili değildir – yetiştirme programları tamamen ilişkisizdir ve bobbed kuyruğuna neden olan genetik mutasyonun farklı olduğu bilinmektedir, çünkü Amerikan Bobtail kuyruğuna neden olan mutasyon baskın , Japon Bobteylleri kuyruk mutasyon çekinik ise. 

Amerikan Bobtails, hem kısa hem de uzun saçlı paltolarla çok sağlam bir cins. Paltoları yoğun veya kabarık olmaktan çok tüylüdür. Gösteri hayvanlarında “vahşi” tekir görünümüne güçlü bir vurgu ile herhangi bir göz ve palto rengine sahip olabilirler.

Davranış 

Amerikan Bobtailleri eğlenceli, sosyal ve orta derecede enerjiktir. Bildirildiğine göre kapalı kapılardaki odalardan ve güvenli kafeslerden kaçmak için yeterince zeki ustalığa sahipler. Sahipleri ve bakıcıları ile sosyal olmak, istedikleri dikkati miyavlayarak ya da sadece turlara atlayarak isteyeceklerdir.

Görünüm

Amerikan Bobtails, geliştirmek için iki ila üç yıl gerektirir, birçok yerli kedi ırkından daha yavaştır. Amerikan Bobtail, doyurucu, kısa kuyruklu bir kedidir. Vücudu orta derecede uzun, önemli kemikler ve tıknaz. Duruş belirgin bir şekilde dikdörtgen şeklindedir. Göğüs dolu ve geniştir. Kalçalar, göğüs kadar geniş ve arka ayaklar, ayak tutamlarına sahip olabilen geniş yuvarlak ayaklı ön ayaklardan daha uzundur. Kafa, düz düzlemleri olmayan, vücuda orantılı boyutta geniş bir kamadır. Burundan kaşlara doğru içbükey bir eğri veya belirgin kaşlara, geniş bir sabit ağızlık, belirgin bıyık pedleri, hafifçe eğimli geniş bir burun ve dolu, güçlü çeneler vardır. Kulaklar orta büyüklükte, geniş tabanlı ve yuvarlak uçlu başın üst ve yan tarafına eşit olarak monte edilmiştir. Gözler, neredeyse kafa ile orantılı olan badem şeklindedir. Açıklık kulağın tabanına ve orta geniş aralıklı ve derin soketlere sahiptir. Göz rengi ceket rengine göre değişir.hayvan yaslanmak iken hock . Kuyruk düz veya kavisli, hafif düğümlü veya dikenli olabilir.

Menü