Ragdoll Kedisi karakteri nasıldır?

Ragdoll Kedisi karakteri nasıldır?

Ragdoll kedisi, melezlemeler sonucu oluşmuş sağlıklı kedilerdir. Ortalama 15 yıl yaşayan bu ırkın genetik olarak yatkın olduğu bazı hastalıklar söz konusudur. Bu genetik olarak yatkınlık gösterdiği hastalıkların yanı sıra tüm kediler için sorun olabilen viral ve bakteriyel enfeksiyonlar da sorun yaşamasına neden olabilir. Bu sağlık sorunları dostlarımızın davranışlarını etkileyebilir.

Bu büyük ve estetik kediler için birer dostluk abidesi demek pek de abartı olmaz çünkü Ragdoll kediler hemen herkesle kolayca dostluk kurabilen yapıya sahiptir. Ragdoll kedisi çocuklarla, köpeklerle, diğer kedilerle ve insanlarla çok iyi anlaşır. Yabancılarla da genellikle iyi anlaşırlar ama elbette yabancılara karşı tutumları dengelidir.
* Çok sevecen olan Ragdoll ırkı pek de enerjik değildir, sosyal bir kedidir ve zeki olarak da tanımlanabilirler.
* Bu kedilerin en ilginç kişilik özelliklerinden biri çoğunun insanlarını ev içinde takip etmesidir ki bu sebeple bazıları Ragdoll cinsi için “yavru köpek” tanımını kullanır, malum yavru köpekler de insanları her yerde takip ederler.
* Yavruluklarında da yetişkinliklerinde de oyun oynamayı seven bu kedilerin sesleri de cüsseleri ile kıyaslanınca çok düşük ve yumuşaktır.

Ragdoll Kedisi karakteri nasıldır? hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz

Menü