Ragdoll Kedisi Karakteri?

Ragdoll Kedisi Karakteri?

Diğer ırklara kıyasla ilginç bir karaktere sahip olan Ragdoll kedileri, kucağa alındığı zaman kendisini tamamen serbest bırakmaktan çok hoşlanıyor. Aynı hareketi kucağınızda da yapan Ragdoll ırkına bebek muamelesi göstermeniz gerekebilir.

Sahiplerini çok seven Ragdoll’un eve geldiğinizde sizi kapıda karşılayacağına emin olabilirsiniz. Belli seslere ve durumlara çok kolay adapte olabilen Ragdoll ırkı kediler, eve geliş gidiş zamanlarınızı da kolayca öğrenebiliyor.

Oyun oynarken her zaman sahipleri ile birlikte vakit geçirmeyi tercih eden Ragdoll kedileri, düzgün şekilde eğitilirse her türlü oyunu öğrenebiliyor. Köpeğe benzer karakteri ve zekası sayesinde, attığınız oyuncakları size geri getirmesini öğretebilirsiniz.

Ragdoll kedisi ile olarak 1960 yılında ortaya çıkmıştır. Bu kedi türü insanlara ve sahiplerine bağlı bir türdür. Özellikle sürekli oyun oynamayı çok severler. Sahipleri ile birlikte aktivitelerde bulunmaktan çok mutlu olurlar.

Ragdoll kedileri anlatılan her şeyi öğrenebilme kabiliyetine sahiptir. Diğer kedilere göre kabiliyetleri daha güçlüdür. Bu kedilere Beyaz İran kedileri adı verilir. Özellikle sevecen özellikleri ile birçok kişi tarafından da merak edilen bir kedi türüdür. Ragdoll kedisine ait özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

– Bu ırk akıllı olmak ile bilinen bir türdür. Çocuklar ile çok iyi anlaşır.
– Acıktıkları zaman sahiplerine seslenerek yemek isterler.
– Bahar aylarında tüy dökerler.
– Ragdoll ırkı kalp rahatsızlıklarına yatkın bir kedi türüdür. Bu sebeple düzenli bakımı yapılmalıdır.
– Sevilmeyi çok sever. Kucağa alındığında kendini tamamen serbest bırakır.

Ragdoll Kedisi Karakteri? hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz

Menü