Saint Bernard Köpeklerle Anlaşabilir mi?

Saint Bernard Köpeklerle Anlaşabilir mi?
Diğer köpek türleri ve her türlü hayvanlar ile arasının iyi olduğu gözlemlenmektedir. Arkadaş canlısı olması nedeniyle, saldırgan bir yapıya sahip değildir. Ama tabii ki iş alanında, örneğin bekçi köpeği alanında kullanılıyorsa, yabancılara karşı farklı bir mizaca sahip olabilir.

Üstün yeteneklere sahip fiziki özelliklerinin yanı sıra, güzel huylu karakteri ile de gönülleri fed eder. Oldukça nazik olan bu cins, arkadaş olmayı seven bir köpek ırkı diyebiliriz. Hızlı şekilde hareket etmeyi sevmeyen Saint Bernard cinsi, sabırlı olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda itaat etme konusunda da başarılı bir cins köpeğidir. Her açıdan dikkat çeken, özel bir cinse sahiptir.

Bu ırkın, tüm özelliklerini aktif şekilde taşıyabilmesi için; küçük yaşlardan itibaren eğitilmesi ve sosyalleşmesi önem taşır. Küçük yaşlarda gerçekleşen eğitimleri kapsamında, üstün özelliklere sahip yeteneklerini de rahatlıkla gösterebilir. Fiziksel özelliklerinin yanı sıra, karakterinin eğitilmesi konusunda dikkate alınması önemlidir. Baskıcı eğitimlerden uzak, onun karakterine uyumlu şekilde eğitim yapılması önerilir.

Saint Bernard Köpeklerle Anlaşabilir mi? hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz

Menü