Saint Bernard Renkleri?

Saint Bernard Renkleri?
Renk dağılımı beyaz üstüne kızıl ya da kızıl üstüne beyaz şeklindedir. Kızılın çeşitli tonları görülebilir. Göğüs, ayak, kuyruğun ucu,
boyun çevresi, burundan kafanın üst tarafına doğru uzanan bölge beyazdır. Tüm vücut tek renk olmaz ya da beyazsız bir renk dağılımı olmaz.

St. Bernard vücudunun geri kalanı gibi büyük, güçlü ve kendine has bir ifadesi olan bir kafa yapısına sahiptir. Burunları büyük ve neredeyse kareyi andırır bir şekle sahiptir, burun delikleri açık ve geniştir. Burun bölgesi kısadır, burun köprüsü düzdür. Yanakları sarkıktır. Gözler orta büyüklükte ve koyu kahverengi ya da fındık kahverengisi renklerdedir. Gözler yüzün kenarından ziyade ön tarafında konumlanmıştır. Alt göz kapakları tamamen kapanmaz. Kulaklar orta büyüklüktedir. Kulaklar kafanın üst kısmında konumlanmıştır. Başlangıç noktasında kafadan hafifçe uzaklaşırken kalan kısım aşağı doğru kıvrılır ve tekrar kafaya yaklaşır. Kulaklar ucu hafif yuvarlak bir üçgene benzer. Geniş, ağır kuvvetli bir kuyruğu vardır. Ucu hafif kıvrık olabilir.

St. Bernardların kürkü çift katmanlıdır ve iki farklı tüy yapısı görülebilir; bunlar kısa tüy ve uzun tüydür. Kısa tüylü St. Bernard’ın
kürkünün üst katmanı yoğun, düz ve sert tüylerle kaplıdır. Kalça kısmında tüyler ters tarafa uzayabilir. Kuyruk yoğun tüyle kaplıdır. Uzun tüylü St. Bernard’da ise dış katmandaki tüyler düz ve orta uzunluktadır. Yüzdeki ve kulaktaki tüyler kısadır.

Saint Bernard Renkleri? hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz

Menü