Scottish Fold bakmak zor mudur?

Scottish Fold bakmak zor mudur hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Scottish Fold ırkına ait kediler ilk olarak İskoçya’da görülmüştür. British Shorthair ve diğer kedi ırklarının çaprazlanması sonucu ortaya çıkan Scottish Fold cinsi kediler adlarını kıvrık kulaklarından alırlar. Kökenleri İskoçya’da fare avcısı olarak bilinen Susie adlı çiftlik kedilerine uzanan Scottish Fold kediler, oldukça hassastırlar. Yalnızlıktan hoşlanmayan ve kendisi ile ilgilenen ailesine son derece duyarlı olan bu kedilerin çok iyi birer arkadaş oldukları rahatlıkla savunulabilir.

Oyun oynamaktan büyük zevk alan Scottish Fold’lar, diğer kedilerle de anlaşabilirler. Bunda hiç şüphesiz ki atalarının çiftlik kedisi olmaları ve kalabalık bir ortamda yaşamaları etkili olmuştur. Adeta sevimlilik abidesi olan Scottish Fold’ların her biri oldukça özeldir ve hemen herkesin kısa sürede sevgisini kazanma yeteneğine sahiptir. Sakin, uysal ve sıcakkanlı yapıları, kendine özgü yüz yapıları ve diğer karakteristik özellikleri ile herkesi kendine hayran bırakan bu kediler, evlerde en sık beslenen kedi cinslerinden biri haline gelmiştir.

Her ne kadar diğer kedilerle benzer ortak özellikler taşısa da Scottish Fold’lar, görünümlerinin yanı sıra karakterleri ile de diğerlerinden kolaylıkla farklılaşabilmektedir. Scottish Fold özellikleri diğer kedilerden sıyrıldığı için doğal olarak bakımı için gereksinimler de farklılaşmaktadır.

Oyun oynamayı çok seven bu türün odasını mümkün olduğunca oyuncaklarla doldurun ve sık sık onunla oyun oynayın.
Tüylerini haftada 2-3 kez olacak şekilde taramayı unutmayın.
Tüyleri kolaylıkla kırılmaya müsait olduğu için veteriner hekimden aldığınız özel bir tarak ile tüylerini tarayın.
Kedinizin ayak aralarına kedi kumu yapışma olasılığı oldukça yüksek olduğu için kaliteli kum kullanın!
Kedinizi kaliteli kuru mamalar ile besleyin. Arada sırada ona ödül mahiyetinde ıslak mama da verebilirsiniz.
Kedinizin duyma ile ilgili problemler ve sorunlar yaşamaması adına her gün düzenli olarak kulak temizliğini ihmal etmeyin!

Scottish Fold bakımı hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü