Scottish Fold boyutları nedir?

Scottish Fold boyutları hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Scottish Fold, doğal bir mutasyon sonucunda meydana gelmesi ile beraberinde onu diğer kedilerden ayıran en belirgin özelliği kıvrılmış kulakları olmaktadır. Oldukça sevimli bir görünüm katan kulak yapısı ile beraberinde adeta yuvarlak kafası her açıdan çekici görünmesini sağlamaktadır. Diğer türlerden ayıran başka bir özelliği ise yuvarlak ve geniş gözleri diyebiliriz. Uzun yada kısa tüy yapısında görülebilen Scottish Fold kedisinin bazılarında dik kulakta görülebilmektedir.

Tüy rengine bağlı olarak şekillenen göz rengi şaşkın ve tatlı görünmesine katkıda bulunmaktadır. Tüy yapısı ise oldukça yumuşak, ipeksi ve pelüş görünümüne sahiptir.

Orta boyutta bir kedi ırkı olan Scottish fold kedilerin en önemli fiziksel özelliğinin kıvrık kulakları olduğunu belirtmiştik. Bunun dışında Scottish fold kedilerinin fiziksel özellikleri şunlar:

  • Scottish fold kedilerin erkekleri genellikle 4-6, dişileri ise 2,7-4 kilo ağırlıktadır.
  • Tüyleri kısadır, ancak Scottish fold longhair isimli uzun tüylü bir türü de vardır.
  • Tüyleri çok çeşitli renklerde olabilir. Bu ırkta görülen tüy renkleri arasında tekir, tekir-beyaz, iki renkli, krem, duman, portakal sayılabilir.
  • Göz renkleri tüy renklerine bağlı olarak değişiklik gösterir, genellikle bakır ve altın renkli gözlere sahip olsalar da mavi gibi farklı göz renkleri de görülebilir.
  • Scottish fold kedilerin kafaları yuvarlak biçimli, gözleriyse orta büyüklüktedir, bunlar kıvrık kulakları ile birleşince bu kedilere baykuşa benzeyen bir görünüm katar.

Scottish fold karakteri için uyumlu kelimesi çok uygun, zira bu kediler gerçekten çok uyumlu, sakin ve cana yakınlardır. Scottish fold kediler çocuklarla, yabancılarla, diğer kedilerle hatta köpeklerle çok sıcak ilişkiler kurabilirler. Bu sebeple kalabalık ve çocuklu aileler için mükemmel birer evcil dost olarak tanımlanırlar.

Scottish Fold boyutları hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü