Scottish Fold nasıl beslenir?

Scottish Fold nasıl beslenir hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Yuvarlak gözleri, tombul yanaklarıyla sevimlilik abidesi sayılabilecek bu özel kedi, yumuşacık ses tonu ve melodik miyavlamalarıyla kısa zamanda insanların sevdiği ve beslediği evcil bir kedi haline gelmiştir.

Scottish Fold, sakin ve sıcak kanlı olmasının yanında zeki bir kedidir ve kendine has oturuş şekliyle, spesifik bir özellik daha kazanmıştır.

Zeki , sakin ve yumuşak tavırlara sahip Scottish Fold , sahiplerine huzur vermekte bir numaradır. İnsanlara ve bulunduğu ortama çabuk uyum sağlarlar ve alıştığı ortama fazlasıyla bağlılardır.

Herkese kendini sevdiren Scottish Foldlar sevgilerini herkese göstermezler , sahiplerini kendileri seçerler.

Yaygın olarak cilt ve sindirim hassasiyeti yaşayan Scottish Fold’ların kuru kedi maması seçimlerinde su tüketimleri ile denge sağlayacak bir mama çok önemli. Bu mama protein bakımından fazla yüklü olmayan, sağlıklı tahıllar ile hafifletilen kaliteli bir seçim olmalı.

Bir Scottish Fold bedeninde her zaman daha fazla nem içeriğine ihtiyaç duyacaktır. Bunu dengeleyebilmek için haftada en az 1-2 defa sağlıklı bir konserve ile vücudunu taze proteinle taçlanan nemliliğe doyurmak şart. Önerimiz jöleliler yerine soslu ya da püre bir konserve seçmeniz yönünde.

Her kedi gibi o da temiz ve taze suya bayılıyor. Üstelik sağlıklı yaşamları için hangi suyu içtikleri çok önemli. Scottish Fold kedilerinize arınmış içme suyu sunmalısınız. Temizlik ve tazeliğinden her zaman emin olmak için size bir kedi su pınarı kullanmanızı öneririz.

Scottish Fold nasıl beslenir hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü