Scottish Fold uysal mıdır?

Scottish Fold uysal mıdır hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Scottish Fold Kedisi, İnsanlarla ilişkileri son derece iyi olan çok sempatik bir kedi cinsleridindendir. Kısa sürede bulunduğu ortama uyum sağlar.

Onu yetiştirmek çok kolaydır ve ailede herkese sevecen yaklaşır, kendini sevdirir. Ancak sahibini kendisi seçer. Sahibiyle oyun oynamaktan çok hoşlanan Scottish Fold Kedisi, kendine atılan bir oyuncağı bir köpek gibi yakalar ve geri getirir.

Yeni ortamlara alışmakta zorluk çekmeyen bu şirin dostumuz; aynı zamanda iyi bir fare avcısıdır. Scottish Fold’un en belirgin özelliği ise içeriye doğru kıvrılan minik kulaklarıdır. Kulaklarını yukarı-aşağı doğru kolaylıkla hareket ettirebilen Scottish Foldun; çeneleri ve dişleri de oldukça sağlamdır. Yuvarlak kafaları ve kısa burunları ile oldukça şirin görünen Scottihs Fold; geniş göğüslere ve gelişmiş omuzlara sahiptir. Kadifemsi his veren, yoğun kısa tüyleri bulunan bu türün bebeklerinin kulakları 3. haftadan sonra öne doğru kıvrılmaya başlar.

Son derece zeki olan Scottish Fold kediler; insanlara, diğer hayvanlara ve değişen ortamlara kolaylıkla uyum sağlarlar. Ancak aile üyelerine karşı sadakat geliştirirler. Dolayısıyla her ne kadar kendini sevdirmekten hoşlanan bir kedi cinsi olsa da sevgilerini en çok aile üyelerine gösterirler. Buna karşın pek de kucak kedisi sayılmazlar.

Yaramazlık yapmayan Scottish Fold Kedileri, evdeki eşyalara da zarar vermezler. Bu sebeple titiz ev sahipleri tarafından bakılmaya  uygun bir kedi cinsi haline gelmişlerdir.

Eğer evinizde ya da bahçenizde bir Scottish Fold ile yaşamayı planlıyorsanız hem kendinizi hem de yaşam alanınızı Scottish Fold özelliklerine ve ihtiyaçlarına hazırlamanızda büyük yarar var. Diğer tüm hayvanlar gibi canlı bir birey olarak görmeniz gereken Scottish Fold’ları ailenize katmadan önce bu ırkı yeterince tanıdığınızdan ve gerçekten onlarla yaşamayı istediğinizden emin olmanızı tavsiye ederiz.

Scottish Fold uysal mıdır hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü