Scottish Fold yavru bakımı nasıl olur?

Scottish Fold yavru bakımı nasıl olur hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Scottish Fold, kıvırcık ve büyük kulakları, parlak gözleri ile benzersiz bir görünüme sahiptir. Dünyanın en popüler kedi ırklarının başını çeken bu sevimli dostumuz aşağı bakan kulak şekli ile diğer türlerden kolayca ayırt edilebilmektedir. Tüm dünyada hızla yayılan bu tür sevimli ve tatlı görünümü ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

İlk olarak 1960’lı yılların başında William Ross adlı çobanın ahırda bulduğu Scottish Fold kedisi İran, Exotic Shorthair, American Shorthair ve Birman kedisinin çiftleştirilmesi ile gen havuzu genişletildiği bilinmektedir. İlk kedinin adı Susie olarak adlandırıldığı ve atalarının kulakları aşağı doğru kıvrılmış olmasından dolayı bu şekilde devam ettiği söylenmektedir. Adından da anlaşıldığı gibi İngiltere’ye özgü olan bu ırk günümüzde dünyanın hemen her noktasında kedi severler tarafından ideal bir ev kedisi olma özelliği taşımaktadır.

Scottish Fold kedisi sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam sürmesi için titiz bir bakım uygulaması gerektirmektedir. Her daim kaliteli kedi maması ve uygun çevre koşullarının sağlanması Scottish Fold kedisinin sağlıklı bir yaşam sürmesine katkı sağlamaktadır. Özellikle ölü tüylerden kolayca kurtulması için haftada birkaç defa taranması gerekmektedir. Ayrıca ılık bir banyo da bu sevimli dostumuzun rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Scottish Fold kedisi bakım uygulamalarında düzenli diş fırçalanması ağız içerisinde oluşabilecek enfeksiyonlara karşı en etkili çözüm olacaktır. Günde bir defa kedinizin dişini fırçalamanız yeterlidir. Ayrıca kulaklarını nemli ve yumuşak bir bez yardımı ile haftada bir defa silmeniz kulak sağlığı için önemlidir.Beraberinde kedinizin size ve çevresine zarar vermemesi için tırnaklarını rutin olarak kesmeniz de fayda var.

Scottish Fold yavru bakımı nasıl olur hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü