Yorkshire Terrier çocuklarla anlaşabilir mi?

Yorkshire Terrier çocuklarla anlaşabilir mi hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Yorkshire Terrier cinsi köpeklerin tarihçeleri hakkında çok sağlıklı bilgiler bulunmamaktadır. 19. YY sonlarında ve İngiltere’nin kuzeyinde ilk olarak görülen bu cinsler, fare, porsuk ve tilki avında kullanılmıştır. Yorkshire Terrierler, diğer terrier cinsleri ile çiftleştirilerek bu günkü boyut ve özelliklerine ulaşmıştır. Birçok köpek yarışmasında bu cinsler hem güzellik, hem de küçük boyutlarından dolayı ödül almıştır.

Kişisel alanına müdahele edilmediği sürece; çocuklar ile iyi geçinirler. Küçük boyutu yüzünden iyi denetlenmezse küçük çocuklarla yalnız bırakılmamalıdır. Büyük köpeklere karşı fazla cesur davranabilirler ancak diğer ev hayvanları ve kedilerle iyi geçinirler. İç mekanda yaşamayı tercih ederler ve soğuk havalara uygun değildirler.

Yorkshire Terrier cinsi köpeklerin genel karakteristik özellikleri şunlardır;
1. Enerji seviyeleri çok düşük olduğu için, egzersiz yaptırma ihtiyaçları da çok azdır.
2. Diğer hayvan ve köpeklerle anlaşabilme seviyesi orta düzeydedir.
3. Oyunculukları iyidir ve çocuklarla da iyi anlaşırlar
4. Eğitilmeleri biraz zordur ama belirli bir süre sonunda istenen seviyeye ulaşabilirler.
5. Koruyuculuk özellikleri düşük seviyededir.
6. Bu cinsler, kendi boyutlarının küçüklüğüne bakmadan çok büyük köpeklere karşı, saldırgan bir tutuma girerler. Ayrıca, müdahale edilmez ise kavgaya bile tutuşabilirler.
7. Özellikle tuvalet eğitimleri çok meşakkatli geçmektedir. belirli bir süre ve ödüllendirme ile dirençleri kırılarak, istenilen eğitim verilebilir.

Ailelerine bağlı olmakla birlikte; biraz özgürlük isterler. Boylarını aşan karakter yapıları vardır. Akıllı, hayat dolu,cesurdur. Köpeklerin arasında akıl yönünden testler sonucunda 3. olduğu görülmüştür. Tehlikeyi sezdiğinde havlama davranığı gösterir. Alfa Köpek karakterlerinden dolayı deneyimsiz insanlar için uygun değildir.

Yorkshire Terrier çocuklarla anlaşabilir mi hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü