Yorkshire Terrier kaç yıl yaşar?

Yorkshire Terrier kaç yıl yaşar hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Yorkshire Terrier cinsi köpeklerin tarihçeleri hakkında çok sağlıklı bilgiler bulunmamaktadır. 19. YY sonlarında ve İngiltere’nin kuzeyinde ilk olarak görülen bu cinsler, fare, porsuk ve tilki avında kullanılmıştır. Yorkshire Terrierler, diğer terrier cinsleri ile çiftleştirilerek bu günkü boyut ve özelliklerine ulaşmıştır. Birçok köpek yarışmasında bu cinsler hem güzellik, hem de küçük boyutlarından dolayı ödül almıştır.

Aktif, eğlenceler ve yeterince beslendiğinde, Yorkshire, genel olarak, hastalık veya hastalıklara karşı özellikle yatkın olmayan sağlıklı, parlak ve sağlam bir köpektir. Yorkshire’un yılda bir kez veteriner tarafından kontrol edildiğinden emin olmak önemlidir, çünkü bunların sağlıkları iyi durumda olduğundan ve elbette yıllık güçlendirici aşılarını aldığından emin olun.

Yorkie’nin oldukça aktif tutulmasına ve bacaklarını uzatmasına, kalorilerini yemeklerden yakmasına ve genel sağlık ve sağlıklılığını sürdürmesine izin verecek kadar yürüdü. Yorkie canlı ve oyun oynar ve etrafta koşarken, sadece küçük bacakları vardır ve her gün çeşitli kısa yürüyüşler, özellikle uzun bir yürüyüşten çok onlar için daha uygun olacaktır.

Yorkshire Terrier’lerin yaşamları genellikle 14 ile 16 yıl arasında değişir.

Yorkshire Terrier cinsi köpeklerde yaygın olarak görülen rahatsızlıklar şunlardır;
1. İç ve dış parazit rahatsızlıkları
2. Diz kapağı çıkıkları
3. Nefes borusundaki kıkırdaktaki daralmadan dolayı, nefes darlığı
4. Diş taşları (dişlerin düşmesine neden olmakta)
5. Süt dişlerinin düşmemesi (veteriner tarafından çekilmelidir)

Yorkshire Terrier kaç yıl yaşar hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü