Yorkshire Terrier nasıl beslenir?

Yorkshire Terrier nasıl beslenir hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Yorkshire Terrier cinsi köpeklerin tarihçeleri hakkında çok sağlıklı bilgiler bulunmamaktadır. 19. YY sonlarında ve İngiltere’nin kuzeyinde ilk olarak görülen bu cinsler, fare, porsuk ve tilki avında kullanılmıştır. Yorkshire Terrierler, diğer terrier cinsleri ile çiftleştirilerek bu günkü boyut ve özelliklerine ulaşmıştır. Birçok köpek yarışmasında bu cinsler hem güzellik, hem de küçük boyutlarından dolayı ödül almıştır.

Yorkshire Terrier cinsi köpekler boyutları oranı ile az yemek yerler. Yavru iken (sütten kesildiğinde) günde bir defa beslenmeleri yeterli olmaktadır. Erişkinliğe geçtiklerinde ise, günde iki veya üç defa beslenmelidirler. Diğer cinslerde olduğu gibi Yorkshire Terrierler de ev yemekleri ile değil, özel olarak ve yaşlarına uygun şekilde hazırlanmış mamalarla beslenmelidir. Bu cinslerin mide yapıları, birçok cinse göre çok daha fazla hassas olduğu için, gıda alerjisi ile de sıklıkla karşılaşılabilir. Mamaların seçiminde, vitamin ve mineral dengesinin düzenlenmiş olmasına dikkat edilmelidir. Yavru köpekler, bir yaşına kadar yaş mama ile bir yaşından sonra ise kuru mama ile beslenmelidir.

Fermente süt ürünlerinin Yorkshire terrier diyetinde bulunması gerektiğini belirtmekte fayda vardır. Bu düşük yağlı kefirchik, kalsiyum ilaveli süzme peynir, mayalı pişmiş süt, katkı maddesi içermeyen yoğurt olabilir. Her ne kadar köpeklerin çoğu onu yiyorsa da, evcil hayvanların bu tür seçiciliği, sebze ve meyve yemeklerini yemekten mutlu oldukları için genellikle mal sahiplerini rahatsız etmiyor. Ve onlar gibi köpekler hem çiğ hem de haşlanmış.

Veteriner hekimlere ayrıca en az haftada bir kez balık ve deniz ürünleri içeren bir köpeği tedavi etmeleri önerilir. Yorks, mineral ve iyot kaynağı olan karides, kalamardan vazgeçmez. İhtiyacınız olan her şeyi alabilmesi için yapışmanız gereken oranlar vardır:

  • 1/2 – hayvansal protein;
  • 1/4 – meyve ve sebze yemekleri;
  • 1/4 – tahıllar.

Yorkshire Terrier nasıl beslenir hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Menü