Yorkshire Terrier sağlık durumu nedir?

Yorkshire Terrier sağlık durumu hakkında detaylı bilgi için bizlere 0532 349 65 45 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Yorkshire Terrier cinsi köpeklerin tarihçeleri hakkında çok sağlıklı bilgiler bulunmamaktadır. 19. YY sonlarında ve İngiltere’nin kuzeyinde ilk olarak görülen bu cinsler, fare, porsuk ve tilki avında kullanılmıştır. Yorkshire Terrierler, diğer terrier cinsleri ile çiftleştirilerek bu günkü boyut ve özelliklerine ulaşmıştır. Birçok köpek yarışmasında bu cinsler hem güzellik, hem de küçük boyutlarından dolayı ödül almıştır.

Zamanında, aşının dış ve anti iç parazit uygulaması rutin halinde olması gerekir Bunun dışında bu ırka özel bazı hastalıklar var: Patella( diz kapağı ) çıkığı, nefes borusu kıkırdağı daralması, çok genç yaşta diş etlerinin enfekte olmasına ve dişlerin düşmesine sebep olan diş taşı, çift dişler ( düşmemiş süt dişleri – veteriner hekim müdahalesi şart ). Köpeğimizin birden keyifsizleşip mama yemeyi ve oyun oynamayı reddediyorsa mutlaka veteriner hekime başvurulmalıdır. Yorkshire teriyerin yüksekseklik korkuları yoktur, dolayısıyla kolaylıkla ve korkusuzca çok yüksekten atlamak için tereddüt etmezler. Açık pencere, boşlukları olan merdivenler gibi yerlerden dostumuzu uzak tutmalıyız. Oyun oynayacağımız zaman onun seviyesinde olunmalı, kucağımıza aldığımızda kucağımızdan ani atlayabileceğini düşünerek dikkatli olmalıyız.

Yorkshire Terrier cinsi köpeklerde yaygın olarak görülen rahatsızlıklar şunlardır;
1. İç ve dış parazit rahatsızlıkları
2. Diz kapağı çıkıkları
3. Nefes borusundaki kıkırdaktaki daralmadan dolayı, nefes darlığı
4. Diş taşları (dişlerin düşmesine neden olmakta)
5. Süt dişlerinin düşmemesi (veteriner tarafından çekilmelidir)

Yorkshire Terrier sağlık durumu hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizleri sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Menü